Κυριακή 30 Νοεμβρίου 2014

Πέταξε δύο βαθμούς η ανδρική ομάδα του Αλέξανδρου στο Δροσάτο

Στο Δροσάτο η ανδρική ομάδα της Ακαδημίας το Σάββατο ήταν πολύ καλύτερη από τον τοπικό Μακεδονικό στο πρώτο ημίχρονο και δίκαια προηγήθηκε στο 20΄με 0-1 με κεφαλιά γκολ του Ψωμιάδη ,ενώ είχε και οριζόντιο δοκάρι με τον Ιωαννίδη στο 40΄. Και ενώ όλα έδειχναν ότι θα πετύχει ακόμα ένα γκολ στην επανάληψη και να καθαρίσει το ματς οι παίκτες του μπήκαν μουδιασμένοι
στο δεύτερο ημίχρονο και δέχθηκαν την ισοφάριση στο 75΄. Ισορρόπησαν το παιχνίδι μετά το 75΄και αφού έχασαν κάποιες καλές ευκαιρίες για να πάρουν το προβάδισμα τελικά οι δύο ομάδες έμειναν στο 1-1.
Νωρίς το πρωί του Σαββάτου οι παίδες της Ακαδημίας αντιμετώπισαν την Αξιούπολη εκτός έδρας και επιβλήθηκαν άνετα με 0-8 και έτσι πήραν κεφάλι στην βαθμολογία εκμεταλευόμενοι την ισοπαλία μεταξύ Πολυκάστρου και Κιλκισιακού.