Τετάρτη 29 Απριλίου 2015

Ισοπαλία 1-1 παραχώρησε ο Αλέξανδρος στην Πλαγιά

Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 παραχώρησε η ανδρική ομάδα της Ακαδημίας στην Πλαγιά για τα play offs ανόδου στην Α1 κατηγορία της ΕΠΣΚιλκίς. Το παιχνίδι λόγο του αέρα που επικρατούσε στο γήπεδο ήταν άτεχνο στο πρώτο ημίχρονο όπου παρόλο που ο Αλέξανδρος είχε την υπεροχή δέχθηκε γκολ προς το τέλος του ημιχρόνου μετά από λάθος της άμυνας του. Στο δεύτερο ημίχρονο με κόντρα τον αέρα ο Αλέξανδρος ανέβασε την απόδοση του κατακόρυφα και
ευτύχησε να ισοφαρίσει πολύ νωρίς στο 47’σε 1-1, με κεφαλιά του Σιδηρόπουλου μετά από σέντρα του Ντουντούκη. Μετέπειτα όσο και να προσπάθησε δεν μπόρεσε να πάρει την νίκη αν και έχασε αρκετές καλές ευκαιρίες με τον Ντουντούκη και τον Φυντανίδη. Η διαιτησία του Σκούμπρα πολύ καλή. Τώρα στον ειδικό βαθμολογικό πίνακα ο Αλέξανδρος προηγείται μαζί με την Πλαγιά με 8 βαθμούς και ακολουθεί το Δροσάτο με 7 και ο Παντελεήμονας με 0 .Επόμενο καθοριστικό και αυτό παιχνίδι εκτός έδρας στον πάντα αξιόμαχο και επικίνδυνο Παντελεήμονα το Σάββατο 2 Μαΐου.