Δευτέρα 16 Μαρτίου 2015

Πέρασε και από το εμπόδιο της Νίκης Ευκαρπίας ο Αλέξανδρος Κιλκίς

Με νίκη πέρασε από την Ευκαρπία η ανδρική ομάδα του Αλέξανδρου Κιλκίς νικώντας την τοπική ομάδα με 2-1. Μόλις στο 4’ ο Βασιλειάδης άνοιξε το σκορ με ατομική προσπάθεια από πλάγια θέση. Στο 18’ μετά από αλλεπάλληλα λάθη στην άμυνα η Νίκη Ευκαρπίας ισοφάρισε. Πριν κλείσει το ημίχρονο χάθηκαν  από τον Αλέξανδρο πολλές ευκαιρίες να μεγαλώσει την διαφορά των τερμάτων
κυρίως από τον Ντουντούκη και Βασιλειάδη αλλά ο τερματοφύλακας της Νίκης και τα δοκάρια του έσωσαν την διαφορά. Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 52’ ο Αλέξανδρος κέρδισε φάουλ έξω από την περιοχή και με ωραίο κτύπημα ο Ντουντούκης έδωσε το προβάδισμα με 2-1. Η πολλή καλή παρουσία του τερματοφύλακα της Νίκης συνεχίσθηκε και στο β’ ημίχρονο σε σουτ του Καζλαράκη, Ντουντούκη και Βασιλειάδη. Έτσι ο Αλέξανδρος παρέμεινε στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας και θα διεκδικήσει μέχρι τέλους την άνοδό του στην Α’ Κατηγορίας της ΕΠΣΚιλκίς.