Κυριακή 22 Μαρτίου 2015

Με νίκες συνέχισαν οι άνδρες και οι παίδες του Αλέξανδρου Κιλκίς

Η αρχή έγινε το Σάββατο το πρωί στην Γουμένισσα όπου οι παίδες με κεκτημένη ταχύτητα από το προηγούμενο αγώνα που συνέτριψαν τον Κιλκισιακό με 4-2, επιβλήθηκαν και του Πάικου με 1-2 εκτός έδρας και προπορεύονται στην βαθμολογία του παιδικού πρωταθλήματος της ΕΠΣ Κιλκίς. Την Κυριακή
η ανδρική ομάδα της Ακαδημίας με πολλές ελλείψεις πέρασε και από το εμπόδιο του Ηρακλή Κοιλαδίου εκτός έδρας με νίκη 1-4. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 8’ ο Ντουντούκης με ατομική ενέργεια και άψογο πλασέ και στο 18’ ο Θανάσης Σαρηγιαννίδης με σουτ μετά από ασίστ του Ντουντούκη. Το ημίχρονο έκλεισε με 1-2 αφού στο 38’ το Κοιλάδι μείωσε το σκορ. Στην επανάληψη ο Αλέξανδρος πιέσθηκε για 10 λεπτά αλλά αφού ισορρόπησε το παιχνίδι πέτυχε στο 68’ το 1-3 με τον Τσιμπούκα και στο 89’ το 1-4 πάλι με τον Ντουντούκη. Μετά τα σημερινά αποτελέσματα ο Αλέξανδρος Κιλκίς παραμένει δεύτερος στην βαθμολογία της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας της ΕΠΣΚιλκίς και όλα όπως δείχνουν θα κριθούν στα play offs για την άνοδο.