Τρίτη 3 Νοεμβρίου 2015

Νίκη με ανατροπή για την ανδρική ομάδα του Αλέξανδρου Κιλκίς

Μετά την νίκη εκτός έδρας της ανδρικής ομάδας της Ακαδημίας την περασμένη εβδομάδα επί του Γερακαριού με 0-2,η νίκη στην Τέρπυλλο με την πρωτοπόρο μέχρι πρότινος ομάδα των Μουριών ήταν επιβεβλημένη. Έτσι ο Αλέξανδρος αποδίδοντας κατά περιόδους πολύ καλό ποδόσφαιρο κατάφερε να πετύχει την τέταρτη σερί νίκη του στο πρωτάθλημα, επιβεβαιώνοντας την ανοδική του πορεία μετά τα άτυχα αποτελέσματα της πρεμιέρας αλλά και της δεύτερης αγωνιστικής. Ο Εθνικός Μουριών μία έμπειρη ομάδα κατάφερε να σκοράρει στο 22’ του πρώτου ημιχρόνου σε μια και μόνο επικίνδυνη επίθεση που έκανε, όπου μετά από σουτ έξω από την περιοχή και μετά από ασταθή απόκρουση του πολύ καλού κατά τα άλλα τερματοφύλακα Κοπαλίδη, στο ριμπάουντ σκοράρισε. Η πίεση για τους φιλοξενούμενους έγινε
ακόμα πιο ασφυκτική και ο Αλέξανδρος έχασε κάποιες καλές ευκαιρίες για γκολ στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ο Αλέξανδρος μπήκε δυνατά και αποφασισμένος να πάρει το παιχνίδι και κατάφερε να ισοφαρίσει αρχικά με σουτ από τον Βασιλειάδη μετά από σέντρα του πολύ καλού Σπυριδόπουλου και να προηγηθεί με καρφωτή κεφαλιά του Αποστολίδη μετά από κόρνερ. Αξίζουν οι παίκτες συγχαρητήρια για την συνολική τους προσπάθεια και το πείσμα που έδειξαν σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και όχι από την ανατροπή που πέτυχαν, δήλωσε μετά το παιχνίδι και πριν φύγει από το γήπεδο ο προπονητής της ομάδας Νίκος Μούρος. Διακριθέντες στον αγώνα ο πάντα καλός και σταθερός στην απόδοσή του Βασιλειάδης, ο Σπυριδόπουλος, ο Φυλακτάκης, ο Ντουντούκης αλλά και ο Ψωμιάδης.